Peletki chmielowe dla koni

USPOKOJENIE NERWÓW I NADPOBUDLIWOŚCI

Kup

Chociaż chmiel znany jest głównie jako jeden z czterech składników piwa, to jego pierwsze zastosowanie było jako roślina lecznicza. Napar z szyszek chmielu wykazuje działanie uspokajające, moczopędne, rozkurczowe, przeciwbólowe i wzmacnia organizm.

Składnikami czynnymi szyszek chmielu są: olejek eteryczny 1-3%, garbniki ok. 4-5%, żywica – ok. 10%, mircenol – alkohol terpenowy i jego estry związane z kwasami; ponadto humulon = kwas alfa-goryczochmielowy; lupulon = kwas beta-goryczo-chmielowy; chinony, asparagina, cholina, triterpen – hopanon, chalkony, flawonoidy (kwercetyna). Czysta lupulina zawiera olejek eteryczny (4-6%), żywice (40-50%), woski (15-25%).

Szyszki chmielowe, jaki i lupulina (gruczoły wydzielnicze chmielu) utrudniają przenoszenie bodźców do układu nerwowego, hamują czynność kory mózgowej i wywierają działanie uspokajające. W związku z tym w medycynie ludowej wyciąg z szyszek chmielu od dawna stosuje się w stanach wzmożonego napięcia, niepokoju i nadpobudliwości nerwowej. Stosowana w mieszankach uspokajających dla koni.

Zioła zawarte w tej mieszance wpływają kojąco na układ nerwowy koni. Hamują nadaktywność neuronów oraz usprawniają ich przekaźniki, sprzyjają wyciszeniu organizmu, koncentracji, działają łagodnie uspokajająco. Skład ten także wspomaga regenerację ośrodkowego układu nerwowego po przebytych sytuacjach stresowych. Mają działanie stabilizujące nastrój klaczy w rui. Polecana do stosowania u koni narażonych na sytuacje stresowe, płochliwych, rozkojarzonych, w stanach napięcia i niepokoju. U koni z problemem rozluźnienia psychicznego, a także fizycznego (mięśniowego). Szczególnie dla koni pokazujących takie oznaki jak napięcia mięśni, stany depresyjne, nadmierne reagowanie na otoczenie, ekscytacja, nadwrażliwość na dotyk, zgrzytanie zębami.

Profilaktycznie: konie dorosłe 50 – 80 g granulatu dziennie, źrebięta i kuce 25 – 40g granulatu dziennie. W zależności od nasilenia objawów po konsultacji z lek. weterynarii dawkę dzienną można podwoić.

Przepis na herbatkę: 30g granulatu zalać około 0,5 litra przegotowanej wody. Parzyć przez 10 minut pod przykryciem. Gdy napar ostygnie wlać z fusami do paszy treściwej lub podać koniowi do picia. Ilość wody dostosować do preferencji konia.

Zioła wprowadzać do codziennego żywienia konia stopniowo, obserwując reakcje organizmu. Po miesięcznym stosowaniu należy zrobić co najmniej tygodniową przerwę. Pelletki można podawać na sucho jako dodatek do paszy lub smakołyk. W okresie zimowym świetne efekty uzyskuje się poprzez podawanie w postaci naparu. Przyjmowanie ciepłych płynów działa kojąco na układ pokarmowy koni oraz reguluje gospodarkę wodną organizmu.

Nie zaleca się podawać klaczom źrebnym.

Skład: szyszki chmielu 100%

Dawkowanie: 50 – 80 g dziennie na konia 500 kg

Uwaga! Nie stosować u źrebnych klaczy.

Bądź ekologiczny

Nasz produkt zapakowany jest w papierowe worki z możliwie najcieńszym wkładem foliowym, zabezpieczającym przed wilgocią, którego można oddzielić od warstwy papierowej.

Staramy się ograniczać do minimum używanie tworzyw sztucznych w celu ochrony środowiska.

Gdzie kupić ?

Spis miejsc gdzie kupisz nasz produkt

Zobacz

Współpraca

Jesteś zainteresowany sprzedażą naszego produktu ?

Napisz do nas

Wspaniały nawóz i środek ochrony roślin.Polecam wszystkim działkowiczom.Po zastosowaniu/pierwszy raz na wiosnę/ zauważyłem lepsze plonowanie pomidorów,czosnku.Teraz zastosowałem go nawożenia przed jesiennym przekopaniem działki.Zimą zastosuję na znikający śnieg na trawnikach.

Klient

Porządna i fachowa obsługa. Bardzo dobry i przede wszystkim działający produkt. Polecam

Klient

Zakupy na najwyższym poziomie. Polecam

Klient

Blog

Ostatnie aktualności